Від соціальних мереж - до онлайн-банкінгу: сьогодні Інтернет проник в наше життя і діяльність. Окрім комп"ютерів та ноутбуків, ми підключаємо до Інтернету все - мобільні телефони, планшети, телевізори і багато інших портативних пристроїв. Саме тому дуже важливо знати якомога більше про безпеку у Всесвітній мережі.
Необхідно віднайти правильні способи захитсу нашого приватного життя коли миперебуваємо онлайн.
Поради психолога про безпеку в Інтернеті.
Питання, як повернути контроль над своїм життям, мучає багатьох українців сьогодні. Турбуватися про своє емоційне
і фізичне блаополуччя - це необхіда складова, яку не можна відкидати на другий план. Чим краще ми дбаємо про себе , тим меньше ми залишаємо для вразливості перед ворогм, що діє на наш психологічний стан. Можна скористатися порадами психолога.
Сьогодні важко уявити без соціальних мереж. Будь-що трапляється - і майже миттєво стає відомим усьому світові. Та й ми часто ділимось радісними звістками, подіями з власного життя або шукаємо порад в соціальних мережах. Ми можемо отримати негативні коментарі . Поради психолога.
7 клас Рабство
До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом для учнів 8-го класу було поведено гру "Правда чи Фейк про ВІЛ/СНІД". Метою гри було підвищення рівня поінформованості підлітків з проблем ВІЛ/СНІД, формування в учнів навичок безпечної поведінки і відповідальності за власні вчинки, формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД,
Процес малювання заспокоює, допомагає зосередитися на своєму внутрішньому стані, відновитися емоційно. Тож з учнями 6 класу малювали. Вийшло дуже гарно, навіть у тих, хто постійно говорив, що не вміє малювати.
1 грудня - Всесвітній дееь боротьби зі СНІДом. Молодь повинна знати про загрозу, пов"язану з поширенням цієї хвороби, та цінувати найдорожче, що є в житті - здоров"я. Для учнів 7 класу було проведено інтерактивне аняття Не дай шансу СНІДу".
9 клас
Всеукраїнська акція "16 днів проти насилля" проходить щорічно. Вона має важливе значення для привернення уваги допроблем насильства у всіх його видах і об"єднання зусиль для боротьби з цією загрозою. Кожна людина має право жити без страху, загроз і приниження. З учнями 7-го класу проведенно інтерактивне заняття "Межі особистості: як їх захистити". Разом ми зможемо створити світ, де пануватимуть безпека, повага та любов!
В рамках Міжнародного дня толерантності , який відзначається 16 листопада з учнями 5-го класу було проведено урок толерантності на тему "Що таке толерантність" Зі здобувачами освіти пригадали, що означає поняттям "толерантність", практикували вправу "Привітання", "Квітка толерантності". Міжнародний день толерантності закликає до зменшення конфліктів,нетерпимості, дискримінації та насильства.
Поради батькам від психолога
В 6 класі пройшла година психолога на тему:"Булінг, виклики та протидія".
Булінг - це будь-яка форма насильства або принижень, спрямована на іншого, з метоюзавдати шкоди або контролювати. Така поведінка залишає гдибокі психологічні травми у жертв, впливаючі на їх самопочуття, самооцінку та емоційний стан. Важливо пам"ятати, що кожен заслуговує на повагу і підтримку, потрібно активно боротися з будь-якими проявами булінгу.
Формуванню цілісного ставлення до свого ментального здоров"я, розвитку, самоаналізу, самоповаги,як необхідних складових здоров"я в сучасних умовах було присвячене заняття з учнями 8-го класу. Були надані практичні поради,які допоможуть учням впоратися зі стресом, емоційно налаштуватися на заняття, на плідну роботу, сприятимуть атмосфері емоційного відновлення.
День доброти - чудова можливість знайти час на хороші вчинки. Добро вряткє світ. Творити добро зовсім не важко, але в результаті людина наповнюється співчуттям та добротою один до одного.В 5-му класі було проведено годину психолога для п"ятикласників "Твори добро". Під час зустрічі формували в учнів загальнолюдські чесноти, почуття доброти, любові та поваги до людей, чуйності, доброзичливості.
16 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. У рамках цього дня, з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей та розвитку толерантних відносин з учнями проведено заняття "Толерантність врятує світ"
Поняття "Адаптації" - процес взаємодії особистості з середовищем. У шкільному житті дитини існують переломні моменти: перехід до середньої ланки , в цей час відбувається дуже багато змін.
Психологічне напруження у дітей виникає як результат реакції на незвичну обставину. В житті дитини змінюється все: обов"язки, оточення.тож профілактичні заняття з психолого завжди є дороечними. Так в 5-му класі було проведено заняття "Вчимося навчатися в 5 класі".
У 4-му класі відбуллся заняття, метою якого була психологічна підтримка та відновлення, присвячене зниженню стресу та підвищення мотивауії до навчання. Разом із "Мурою книгою" діти послухали корисні поради щодо навчання, виконували дихальні техніки, які допомогли розслабитися та налаштуватися на позитив.Завершення заняття сталл творчим і натхненим. Разом, учні створили "Дерево сили"
Перший клас - це важливий етап у житті кожної дитини. Учні першого класу знайомляться з осовами навчання: розвивають навички читання та письма. Школа для першокласників - це місце нових відкриттів і цікавих пригод, де кожен день приносить нові знання та емоції. З учням першого класу було проведено заняття "Я - першокласник".
10 вересня - Всесвітній день профілактики суїциду. Проблема ця має глобальний характер. В умовах тривалих стресових навантажень ризики суїциду зростають. Профілактиці суїциду приділяється увага, існуюиь рекомендації.
Зустріч з учнями 9 класу. Говоримо про суїцид.
Будьмо проінформованими. Прості речі рятують життя.
Інтерактивне заняття з першокласниками. Знайомилися, малювали, грали.
Перехід учнів з початкової в середню ланку школи - одна з педагогічно найбільш складних проблем, а період адаптації в 5 - му класі - один з найважчих періодів шкільного навчання. На занятті , " Я - п"ятикласник" учні 5 -го класу мобілізували внутрішній ресурс, самостійно проявляли активну участь у дискусії.
Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров"я - це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам.
Це означає, що ментальне здоров"я об"єднує здоровий дух та психіку людини хз соціальним складником. Заняття з учнями 6 класу "Ментальне здоров"я" було актуальним . Опрацювали техніки відновлення та вміння опановувати себе в різних ситуаціях.
Інтерактивне заняття з учнями 8-9 класів.
У рамках програми збереження ментального здоров"я дітей "Ти як?" проведено інтерактивне заняття "Подорож в світ ментального здоров"я", мета якого розвиток резильєнтності, навичок самодопомоги, пошук внутрішніх ресурсів для відновлення та розуміння свого емоційного стану.
Булінг - не просто бешкетування. Це особлива форма стосунків, яка грунтується на дискримінації, насильстві та агресії. Шкільне цькування може викликати низьку самооцінку , почуття самотності, депресію і навітьсуїцидальні настрої.
Що таке булінг, у чому він проявляється, його наслідки та як боротися з ним у колективі, про це розмовляли під час заняття "Булінг. Причини, наслідки, шляхи боротьби" з учнями 9 класу.
До Всесвітнього дня психічного здоров"я з учнями 9 класу відбулась квест - гра "Моє психічне (ментальне) здоров"я" Учні отримали інформацію про ментальне здоров"я, як його підтримувати, фактори, що впливають на ментальне здоров"я, виконували вправи, проходили квест. Продовжуємо формувати та розвивати навички збереження ментального здоров"я.
Для учнів 5 класу було проведено заняття "Булінг" , на якому діти ознайомилися з рекомендаціями та порадами боротьби з буліногм.Учні отримали багато корисної інформації, виконували інтерактивні вправи, переглядали відеоролики.
18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми.
З учнями 8 класу було проведено заняття "Торгівля людьми. Як не стати жертвою?"
У ході заняття учні визначили свій рівень поінформованості з теми щодо торгівлі людьми; дізналися про небезпечні ситуації, пов"язані з торгівлею людьми; дізналися, як уникнути небезпечних ситуацій та запобігти насиллю.
Торгівля людьми - це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для кожної країни світу, включаючи Україну. з учнями 6 класу було поведено годину психолога
18 жовтня відзначається Європейський день протидії торгівлі людьми. Для учнів 9 класу було проведено заняття , мета якого, підвищення рівня знань щодо поняття "торгівля людьми", прав та собод громадян за кордоном, міжнародних документів про боротьбу з торгівлею людьми. Розкрили основні причини здійснення торгівлі людьми та етапи залучення людей в рабство.
Поради психолога
Вправи на подолання стресу.
Спробуйте бути хоча б трохи добрішими - і ви побачите . що будете не в змозі зробити поганий вчинок .
До Всесвітнього дня доброти з учнями 1 класу було проведенно заняття "Подорож в Країну Доброти" на заняті діти пригадали ввічливі слова, проговорили які вчинки добрі , а які погані, намалювали ківтку доброти.
Толерантність означає бути сильним та найголовніше людяним. Толерантність - це про повагу, прийняття та розуміння. Сьогодні гостро постає питання про нехтування учнями та молоддю загальнолюдськими цінностями, порушення особистих прав людини, нетолерантне ставлення один до одного. Сьогодні дуже важливо зрозуміти необхідність толерантності в суспільстві. На занятті з учнями з"ясували про значення толерантності в житті людей в демократичному суспільстві, засвоїли звички толерантної людини.
Тренінг "Емоційне вигорання підлітків"
Заняття з елементами тренінгу "Шкідливі звички"
5 клас Ментальне здоров"я
16 днів проти насилля
25 листопада
Поради батькам
1 грудня - Всессвітній боротьби зі СНІДом
Сучасне рабство
Поради батькам
Волонтери
Допоможи собі сам
Вчимося керувати своїми емоціями
Психологічна хвилинка
Профілактика злочиності
День безпечного Інтернету